INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ROSTOV - BAYERN 3-2

VIDEO Înghețați la Cotul Donului » Criza lui Bayern se adâncește: înfrângere neașteptată cu Rostov, 2-3

Articol de GSP - Publicat joi, 24 noiembrie 2016 00:00

A treia partidă la rând fără victorie, al doilea eșec consecutiv: 2-3 la Rostov pe Don, ieri, la minus 4 grade Celsius.

Bătuți cu 5-0 în tur, la Munchen, rușii (fără Prepeliță, rezervă) au suportat aproape o repriză asaltul oaspeților, concretizat și pe tabelă de Douglas Costa (35). Dar pe final de repriză, Azmoun (44) l-a făcut sanie pe Boateng și a egalat: 1-1.

Golul le-a dat aripi amfitrionilor, cărora Boateng le-a venit din nou în ajutor (50), cu un fault de penalty: 2-1, Poloz (foto, în albastru). Bernat a egalat imediat (52), însă rușii n-au cedat. Iar Noboa, din lovitură liberă, a stabilit scorul final, 3-2, încă din minutul 67!