INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PRELIMINARII UEFA CHAMPIONS LEAGUE

VIDEO Meci nebun în Kazahstan, cu două răsturnări de scor » Calificarea s-a decis în ultimul minut

Articol de GSP - Publicat miercuri, 05 august 2015 20:21

FC Astana, din Kazahstan, s-a calificat în play-off-ul UEFA Champions League după un meci nebun contra finlandezilor de la HJK, scor 4-3.

După 0-0 în tur, finlandezii au început bine şi după primele 41 de minute scorul era 0-2. Pînă la pauză, cei de la Astana au redus din diferenţă, scorul find 1-2.

După pauză, Astana a revenit în avantaj, după două goluri marcate în minutele 47 şi 56. În minutul 86, HJK a egalat scorul şi erau cu un pas în play-off-ul UCL.

Scorul final a fost stabilit în minutul 93, cînd Postnikov a marcat golul de 4-3 şi i-a calificat pe cei de la Astana.