INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - PARTIZAN

VIDEO Probleme pentru Partizan înainte de meciul cu Steaua » Sîrbii sînt suspectați de blat

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 iulie 2015 10:21

Sîrbii de la Partizan Belgrad se confruntă cu o problemă serioasă înaintea meciului cu Steaua.

Presa din Serbia a scris ieri că meciul din prima etapă a campionatului Partizan Belgrad - Metalac a stîrnit suspiciuni de blat şi va fi cercetat de procurorii anticorupție.

Partida s-a jucat pe 17 iulie și adversara Stelei din turul 3 preliminar s-a impus cu 4-0, după ce la pauză conducea deja cu 3-0.

Pe lîngă acest meci, Federația sîrbă de Fotbal a deschis o anchetă după meciul dintre echipele OFK Belgrad și Steaua Roșie Belgrad, scor 2-6, după ce scorul la pauză era 2-0.