Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA CAMPIONILOR    •   "OPTIMILE" LIGII CAMPIONILOR

VIDEO Show marca Ibrahimovici şi Cavani în PSG-Chelsea » În celălalt meci al serii Benfica a câştigat în ultimul minut

Marti, 16 Februarie 2016

Liga Campionilor a reînceput în forţă cu partidele din optimile de finală dintre PSG - Chelsea şi Benfica - Zenit St. Petersburg.

Parizienii au învins cu 2-1 formaţia londoneză. În celălalt meci, Benfica a obţinut victoria în faţa lui Zenit în prelungirile partidei prin Jonas, scor 1-0.

Francezii au deschis scorul în minutul 39 după o lovitură liberă executată frumos de Ibrahimovici de la 25 de metri. De partea cealaltă, John Obi Mikel a egalat în prelungirile primei părţi după o deviere a lui Costa în careu. Cavani n-a lăsat lucrurile aşa şi a marcat golul victoriei în minutul 78.

Celelalte meciuri din " optimi" care urmează să se joace mâine, respectiv peste o săptămână:

Gent - Wolfsburg, miercuri, 21:45
AS Roma - Real Madrid, miercuri, 21:45