Alte știri din fotbal
S-a trezit Dinamo! „Câinii” transferă și un portar cu 15 meciuri în Ligue 1
0
Filipe Coelho a făcut bilanțul după amicalul cu Sabah
0
S-a aflat acum: pe cine voia să aducă Kopic la Dinamo » Transfer picat după instalarea lui Nuno Campos
0
MM Stoica salută inițiativa lui Răzvan Burleanu: „Dacă se va opera această modificare de regulament...”
0
Știri din fotbal internațional
Selecționerul scoțienilor nu mai crede: „Plecăm acasă, sigur”
0
Emoționant! Ce a făcut Neymar după fluierul final
0
Epic! Deznodământ de neînchipuit în Grupa A: Africa de Sud produce surpriza și merge în „16-imi”! Cu Ochoa în poartă, Mexic a defilat cu Cehia
0
Imagini copleșitoare cu Neymar » A plâns pe teren, la primul meci pentru Brazilia după 980 zile
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Taxă anuală nouă în Sectorul 4 din București: 593 de lei pentru a parca pe ...
Libertatea
Criza politică împinge România spre un șoc economic devastator. ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Noua casă a lui Grindeanu din Dumbrăvița. Autorizația de construire, ...
Libertatea
pai pe undeva asta era si finalul rationamentului meu decizia lor a fost una buna dpdv al faptului ca a crescut interesul pentru fotbal in unele zone si au cucerit piete noi dar strict dpdv al fotbalului al spectacolului sportiv aceasta decizie l-a cam urat ok au avut si celelalte continente echipe bunicele de-a lungul timpului dar azi cu exceptia europei si americii de sud nu vad o echipa care sa ajunga in top8 la mondiale ce sa vorbim de mai mult si foarte putine chiar in top 16 asa si cu UCL a venit ungaria in CL a venit israelul,croatia si alte tari se pregatesc in curand in special caucazienele dar faptul ca ajung echipa ca zagreb sau debrecen in grupe nu ajuta deloc jocul de fotbal
Clar. Am spus-o si eu ca nu-i vreau pe astia.
Pai vezi prietene ca, una e sa intalnesti dar CAMPIOANE, adica crema cremelor si cu totul alta este sa mai intalnesti si echipe de pe locurile 4/5..
Bine ca nu am cazut cu Şahtior Karagandy... se pare ca nu au deloc RUSINE fata de echipe mai renumite decat a lor, vad ca bat la eleca la fasole
Platini il imita cumva pe Havelange la FIFA. Acesta a deschis turneul final World Cup pentru echipele mici acordand mai multe locuri continentelor mai slab reprezentate. Asa s-a ajuns acum ca circa 14-15 echipe din 32 sa fie din afara Europei si Americii de Sud (fata de 3-4 echipe din totalul de 16, cum era in vremea in care el a venit la conducerea FIFA). Rezultatul a fost ca numarul spectatorilor a crescut, la fel interesul in tari dintre cele mai exotice. Astfel, daca in 1974 un Australia-Chile era urmarit pe Olympiastadion de 15000 de spectatori, la Australia - Ghana in 2006 erau 46000 de spectatori la Kaiserslautern. Asta incearca si Platini, sa duca UCL in Kazahstan. Sau Georgia.
Asa a fost pana in 2007 ... si surpriza Dinamo a jucat cu Lazio :)) Lasa mai bine asa , trebuie sa aibe si saracii 5 locuri in grupe
iar veniti ma cu asta una era pe vremuri cand jucau doar campioanele si alta este acuma in noul format cand se joaca dupa valoare si unele tari au mai multe echipe nu spun sa fie 10 din italia,spania,anglia,germania e suficient 3 sau 4 dar sa se renunte la prostia asta din preliminarii cu campioane noncampioane gen astazi sa fi fost 10 meciuri in care cele 20 de echipe sa fi fost la tragerea la sorti in 2 urne de 10 capi de serie/outsideri fara principiul campioane/noncampioane echipe ca sociedad sau pacos de fereirra oricum erau outsideri avand coeficient mic si prindeau echipe din prima urna
Maribor va face azi surpriza celor de la Viktoria Plzen.
bai zidane92,competitia se numeste LIGA CAMPIONILOR,deci este esential ca sa ajunga in grupe cat mai multe campionane din campionate mai slab cotate.,pentru a creste,a-si face buget ,a emite pretentii...nu mi se pare normal sa fie cate o caruta de echipe numai din anglia,spania,italia
celtic sint slabi samaras e obosit rau
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.