INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA YOUTH LEAGUE

VIDEO UEFA Youth League și-a desemnat câștigătoarea » Al doilea trofeu la rând pentru o echipă engleză

Sursa foto: Twitter

Articol de GSP - Publicat luni, 18 aprilie 2016 20:46

Chelsea a învins PSG în finala UEFA Youth League, scor 2-1, într-un meci disputat la Nyon și ăși păstrează titlul câștigat anul trecut în fața celor de la Şahtior Doneţk.

Fikayo Tomori a deschis scorul pentru Chelsea în minutul 10, iar Meite a egalat imediat după pauză. Golul victoriei pentru londonezi a fost înscris de  Kasey Palmer, în minutul 61.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”