INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UNIREA - RANGERS 1-1

Walter Smith: "Nu m-am aşteptat ca Unirea să egaleze atît de tîrziu în meci"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 noiembrie 2009 00:00

Antrenorul echipei Glasgow Rangers, Walter Smith, a declarat că nu se aştepta ca Unirea să mai egaleze. "Nu m-am aşteptat ca Unirea să egaleze atît de tîrziu în meci. Trebuia să păstrăm rezultatul. Dezamăgirea e cu atît mai mare cu cît mă aşteptam ca echipa mea să-şi creeze mai multe oportunităţi în timp ce Unirea încerca să egaleze", a spus Smith la conferinţa de presă de după meci.

"Ambele echipe şi-au creat oportunităţi de a marca, ambele au luptat, dar Glasgow merita să cîştige", a adăugat antrenorul oaspeţilor. "Punctul slab a fost performanţa noastră generală, nu am avut o slăbiciune anume", a mai spus acesta cu referire la meciul din tur. "Sper ca în meciul următor să cîştigăm cu Stuttgart pentru a mai putea spera la primăvara europeană", a încheiat Smith.

Unirea a remizat în această seară, 1-1, în partida cu Glasgow Rangers, golul românilor fiind marcat pe finalul partidei de Onofraş, cu un şut în vinclu de la 25 de metri.

Citește și:
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Craiova continuă sărbătoarea » Ce se întâmplă în centrul orașului
Superliga
Craiova continuă sărbătoarea » Ce se întâmplă în centrul orașului
Doar ei au fost alături de olteni! Cine sunt cei doi fotbaliști de la U Cluj care au rămas la sărbătoarea Universității Craiova
Superliga
Doar ei au fost alături de olteni! Cine sunt cei doi fotbaliști de la U Cluj care au rămas la sărbătoarea Universității Craiova
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Superliga
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (3)
 •  05 Noiembrie 2009, 00:53

"Ambele echipe şi-au creat oportunităţi de a marca, ambele au luptat, dar Glasgow merita să cîştige" :O:O:O asta e dus?? am avut de 2 ori mai multe ocazii si cik ei meritau sa castige. Golul l au dat la noroc, a fost un sut de parat dar a avut ghinion. Hai Unirea!!!!

 •  05 Noiembrie 2009, 00:39

daca rangers pierde cu stuttgart, unirea e in primavara europeana (uefa cel putin)

 •  05 Noiembrie 2009, 00:27

Auzi la el, de parca ei au condus tot meciul , din minutul 1 si au egalat si aia in prelungiri. Aloo, domnu', Urziceniul a inscris la doar 10 minute dupa voi, tu ai privit alt meci la tv probabil

Vezi toate comentariile (3)
Comentează