INTERNATIONAL  »  PRELIMINARII CM 2010  »  CUPA CONFEDERAŢIILOR

Del Bosque rămîne precaut: "Să nu ne considerăm cei mai buni!"

Articol de GSP - Publicat luni, 15 iunie 2009 00:00

Antrenorul naţionalei Spaniei, Vicente del Bosque, face tot posibilul pentru a-şi păstra elevii cu picioarele pe pămînt după victoria categorică obţinută aseară în faţa Noii Zeelande, scor 5-0. În urma acestui rezultat, campioana Europei şi-a extins seria de meciuri fără înfrîngere la 33.

"Nu trebuie să ne gîndim acum că sîntem cei mai buni. Acest meci poate fi înşelător, avînd în vedere valoarea adversarului. Să nu uităm că greşelile adversarului ne-au uşurat misiunea într-o mare măsură.

Ne-am făcut toată treaba în prima repriză şi n-a mai fost nevoie să forţăm în partea secundă. E normal totuşi ca jucătorii să-şi dozeze foarte bine efortul", a spus Del Bosque, conform site-ului oficial FIFA.

Playtech: Anamaria Prodan îl face praf pe Reghe: Nu mai are ce căuta lângă noi. Îmi e greaţă