INTERNATIONAL  »  STEAUA - AJAX  »  STEAUA - AJAX, JOI, 22:05, DIGISPORT 1, DOLCESPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

De Boer odihneşte atacul pentru Steaua » Ajax se menajează astăzi cu Waalwijk

Cuenca, în duel cu Latovlevici, va fi menajat astăzi pentru duelul de pe Național Arena Foto: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 februarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 17 februarie 2013 10:14

Azi, de la ora 17:30, Ajax va evolua în Eredisivie la Waalwijk, antrenorul Frank de Boer anunţînd că îi va menaja pe cei trei oameni de atac folosiţi contra Stelei.

"Cuenca, Sigthorsson şi Fischer nu vor juca 90 de minute, asta e sigur", a declarat tehnicianul "lăncierilor". Portarul Vermeer, lovit joi de Chipciu şi schimbat la pauză, ar putea fi titular astăzi, fiind oprit în lotul pentru partida cu Waalwijk, transmisă de televiziunea sportro.

Ajax s-a impus joi cu 2-0 pe Amsterdam Arena împotriva Stelei, golurile fiind marcate de Toby Alderweireld şi de Van Rhijn. Olandezii ocupă în acest moment locul 2 în Eredivisie, la 6 puncte de PSV Eindhoven, dar cu un meci mai puţin disputat.

Returul dintre Steaua şi Ajax va avea loc joi, de la ora 22:05, pe Digisport 1, DolceSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.