INTERNATIONAL  »  STEAUA - CHELSEA  »  STEAUA - CHELSEA, JOI, 7 MARTIE, DIGISPORT 1, DOLCESPORT 1, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO.

Chelsea a învins-o pe Middlesbrough cu 2-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Angliei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 februarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 27 februarie 2013 23:53

Chelsea, adversara Stelei din optimile Europa League, s-a calificat astăzi în sferturile Cupei Angliei, după victoria cu 2-0 împotriva celor de la Middlesbrough.

"Roş-albaştrii" sperau ca londonezii să termine la egalitate partida cu Middlesbrough, caz în care meciul ar fi trebuit să se rejoace luni, cu 3 zile înaintea duelului direct din Europa League. În acest caz, Chelsea era nevoită să joace patru meciuri în nouă zile!

Nu mai este însă nevoie de rejucare, pentru că Middlesbrough i-a blocat pe elevii lui Rafa Benitez numai o repriză. Ramires a marcat în minutul 51, în timp ce Victor Moses a punctat pentru 2-0 în minutul 73. Chelsea va evolua în sferturile Cupei Angliei duminică, 10 martie, împotriva celor de la Manchester United.

Meciul tur dintre Steaua şi Chelsea va avea loc joi, 7 martie, de la ora 20:00, pe DigiSport 1, DolceSport 1, Protv şi liveTEXT pe GSP.RO.

Playtech: Veste BOMBĂ pentru Ianis Hagi! Scoțienii au făcut anunțul ȘOC: s-au dat de gol