INTERNATIONAL  »  STEAUA - CHELSEA  »  CHELSEA - STEAUA, AZI, 22:05, DIGISPORT 1, DOLCESPORT 1, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Pregătiţi de un nou meci-maraton » Steaua a exersat iar penalty-urile

Articol de GSP - Publicat joi, 14 martie 2013 00:00 / Actualizat joi, 14 martie 2013 11:37

Steaua a cîştigat cu 1-0 partida tur cu Chelsea, dar e încă departe de o calificare în sferturile Europa League.

Dacă englezii se aşteaptă să rezolve soarta partidei după 90 de minute, Laurenţiu Reghecampf ia în calcul în toate scenariile pe Stamford Bridge. Tehnicianul Stelei a pregătit din nou loviturile de pedeapsă, aşa cum a făcut-o şi înainte de meciul retur cu Ajax.

Atunci, olandezii cîştigaseră cu 2-0 la Amsterdam, dar "roş-albaştrii" au întors rezultatul şi s-au impus la penalty-uri. Rezultatul antrenamentelor? Rusescu, Nikolici, Filip şi Latovlevici au transformat de la punctul cu var, în timp ce Tătăruşanu a apărat un penalty, Steaua impunîndu-se cu 4-2.

"Nu ştiu ce a făcut Chelsea, dar noi am exersat penalty-urile. Aşa cum am făcut-o pînă acum, vom încerca şi astăzi să cîştigăm. N-am venit aici ca să lăsăm adversarul să joace", a spus Laurenţiu Reghecampf.

Meciul retur dintre Steaua şi Chelsea va avea loc în această seară, de la ora 22:05, pe DigiSport 1, DolceSport 1, Protv şi liveTEXT pe GSP.RO.