INTERNATIONAL  »  STEAUA - CHELSEA  »  STEAUA - CHELSEA 1-0

Unii l-au văzut drept veriga slabă, Reghecampf îl apără: "Şi-a făcut bine treaba"

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 08 martie 2013 21:40

În ciuda criticilor primite de Cristi Tănase după meciul cu Chelsea, antrenorul Laurenţiu Reghecampf a preferat să evidenţieze părţile bune ale jocului mijlocaşului de 26 de ani.

"Tănase şi-a făcut foarte bine treaba. Într-adevăr, în anumite situaţii puteam să scoatem mai mult din fazele ofensive pe care le-a avut, însă nu putem să-l criticăm. A început să joace foarte bine defensiv, a închis bine banda stîngă şi a avut un adversar foarte puternic, pe Ivanovici", a spus Reghecampf conform dolce-sport.ro.

Patronul Stelei, Gigi Becali, nu a fost mulţumit de "Dodel": "Tănase a jucat din talent azi, dar nu vreau să-l critic. Am avut victoria asta, nu vreau să-l critic, dar nu mai este Tănase ăla pe care îl vreau eu"

Citește și:
Chivu a întârziat la conferință, italienii au ascultat cu răsuflarea tăiată ce a urmat: „Familia pe primul loc, îmi neglijez îndatoririle de soț și tată!”
Stranieri
Chivu a întârziat la conferință, italienii au ascultat cu răsuflarea tăiată ce a urmat: „Familia pe primul loc, îmi neglijez îndatoririle de soț și tată!”
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
Superliga
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Superliga
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Anamaria Prodan a fost dată afară de la Antena 1! Emisiunea s-a închis în plin sezon
Media
Anamaria Prodan a fost dată afară de la Antena 1! Emisiunea s-a închis în plin sezon
Scumpirea călătoriei cu STB. LISTA noilor tarife aflată pe masă
Profit.ro
Scumpirea călătoriei cu STB. LISTA noilor tarife aflată pe masă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (63)
mgexpert
mgexpert  •  09 Martie 2013, 09:21

..trebuie incurajat mitittelul, ca are psihicul labil...mai bine il pui inchizator daca face bine doar faza defensiva..

plischi
plischi  •  09 Martie 2013, 08:13

ma nene, daca te bazezi pe tanase FIINDCA ISI FACE BINE FAZA DEFENSIVA, normal ar fi sa bagi acolo un tip care o face FARA SA ARATE CA TANASACHE, care in prim plan arata de parca arase vreo cinci hectare cu plugul. pai daca dai totul in faza defensiva, ATACANT FIIND, ce aia ma-sii mai scotzi din tine cand trebuie s-o bagi in atze?! este drept insa, pe de alta parte, o recunosc cu mandrie, ca aportul sau defensiv i-a permis lui lato sa fie mai periculos decat cel pe care-l credeau inglishii ca va fi, poate ca si penalty-ul s-a produs ca urmare a faptului ca tanase l-a acoperit pe lato, ala a ajuns iute unde a ajuns, a lovit mingea aia impotriva naturii, si aia a fost...

calea_victoriei
calea_victoriei  •  09 Martie 2013, 02:00

Si intr-devar prima tara SCHENGEN este ROMANIA . In jurul ei s-a format SCHENGENUL . Acum Germania, Austria , Cehia , Slovacia , Polonia se roaga de ea sa fie acceptate Ecoada mare la Palatul Victoria . E plin de merzane cu steagurile germaniei , austriei, etc...Sa vedem cind ii primeste Ponta . Intr-adevar tu esti un roman realist, pragmatic, tzifnos, ultra nationalist . Tie frica sa nu te invadeze nemtii !!

Vezi toate comentariile (63)
Comentează