INTERNATIONAL  »  STEAUA - CHELSEA  »  CHELSEA - STEAUA 3-1 (3-2 LA GENERAL)

VIDEO Reghecampf dă vina pe un stelist pentru golul lui Terry: "L-am rugat să nu facă asta"

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 15 martie 2013 00:39

Reghecampf este trist că Steaua a pierdut calificarea pe Stamford Bridge, la pauză scorul a fost 1-1. Antrenorul a vorbit despre greşelile pe care le-au comis elevii săi.

"Este dificil, mai ales că trebuie să analizăm exact ce am greşit. Golul 2 a venit repede, a fost o grşeală la faza fixă. Este greu în momentul de faţă, trebuie să ne revenim repede.

N-am reuşit să blocăm adversarii cei mai periculoşi. Eu cred că am făcut un meci bun. Este foarte greu cînd piezi, mai ales cînd eşti aproape de calificare. Englezii au meritat victoria, mai ales la cum au jucat în repriza secundă. Dacă noi reuşeam să marcăm la oacazia lui Rusescu, era alta situaţia", a declarat Reghecampf la sportro.

Antrenorul Stelei i-a reproşat lui Rîpă faultul care a produs al doilea gol al celor de la Chelsea.

"Ne-am dorit foarte mult să ne calificăm, mai ales că am reuşit să  marcăm la ultima fază din prima repriză. Dar în repriza secundă nu am reuşit să ne concentrăm la faza fixă. A faultat Rîpă, l-am rugat să nu facă acest lucru. Este un jucător tînăr şi trebuie să înveţe",a spus Reghecampf la Dolce Sport.

Vezi AICI faza cu faultul lui Rîpă (min 58)