INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DANEMARCA

AARHUS - VEJLE 2-2 // Ghinion teribil pentru echipa lui Costel Gâlcă! Situația din clasament e critică

Costel Gâlcă

Articol de GSP - Publicat marti, 02 aprilie 2019 12:28

Costel Gâlcă nu reușește s-o revitalizeze pe Vejle, gruparea daneză pe care a preluat-o în februarie 2019. Formația românului a remizat luni seara cu Aarhus, 2-2, și a continuat seria negativă din ultima perioadă.

Vezi aici statistici de la meci

Vejle a fost condusă cu 0-1, dar a trecut în avantaj după reușitele lui Gonclaves Sousa și Andersen. Totuși, echipa lui Gâlcă a avut parte de un ghinion teribil și a fost egalată după golul lui Mortensen din al treilea minut al prelungirilor.

A fost al treilea meci al lui Gâlcă pe banca celor de la Vejle. Românul a înregistrat două egaluri și o înfrângere.

Vejle e pe ultimul loc în grupa de retrogradare din campionatul Danemarcei, cu 21 de puncte. Ultimele două echipe vor lupta pentru evitarea retrogradării în play-out. (Vezi AICI clasamentul actualizat!)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!