INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

Adi Petre n-a spart nici azi gheața în Italia! Câte minute a jucat în Chievo - Cosenza

Adrian Petre (22 de ani) a fost introdus în minutul 76 al partidei pierdute de Cosenza în deplasarea de la Chievo, scor 0-2.

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 octombrie 2020 20:36 / Actualizat sambata, 31 octombrie 2020 21:00

Adi Petre caută în continuare primul gol de la mutarea în Serie B, la Cosenza. Atacantul împrumutat de la FCSB a bifat 3 apariții, fiind integralist doar în victoria din Cupă cu Monopoli, scor 2-1. Cosenza nu are nicio victorie în primele 6 etape, strângând 5 puncte, din 5 remize.

Adrian Petre, al treilea cel mai valoros fotbalist de la Cosenza

Cosenza a încheiat sezonul precedent de Serie B pe locul 15. Lotul echipei valorează 9.08 milioane de euro cumulat, potrivit Transfermarkt.com. Cel mai valoros fotbalist al echipei este aripa stânga Jaime Baez, cotat la 1,6 milioane de euro. Acesta și Ihsan Sacko sunt singurii fotbaliști de la Cosenza care au o cotă de piață mai bună decât Adrian Petre, românul având o valoare de 800.000 euro.

Vlad Chiricheș împarte vestiarul cu încă un român! Surpriza lui De Zerbi pentru duelul Sassuolo - Napoli

AC MILAN. Ciprian Tătărușanu, OUT din poarta „diavolilor”? Anunțul liderului din Serie A

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”