Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   RUSIA

Adio, titlu! Mircea Lucescu e pe făraș la Zenit după ce a pierdut meciul cu liderul Spartak Moscova

Duminica, 16 Aprilie 2017

Zenitul lui Mircea Lucescu a pierdut meciul din deplasarea de la Spartak Moscova, scor 1-2.

Promes a deschis scorul în minutul 22 pentru liderul Rusiei, iar Dzyuba a egalat în minutul 66. Golul decisiv a fost marcat de Samedov cu 10 minute înainte de final.

Spartak Moscova s-a distanțat la 11 puncte față de Zenit, care a coborât pe locul 3 și nu mai are șanse la campionat.

Mircea Lucescu poate fi dat afară de la Zenit, mai ales că în ultima perioadă presa rusă scria că meciul cu Spartak Moscova e decisiv pentru antrenorul român.