INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Adi Petre a dus blestemul FCSB în Serie B » Atacantul român, uitat pe bancă pentru al doilea meci consecutiv

Adrian Petre

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 octombrie 2020 19:27 / Actualizat duminica, 25 octombrie 2020 19:27

Adrian Petre (22 de ani), atacant împrumutat de FCSB la Cosenza, în Serie B, nu se regăsește la echipa italiană.

Pentru a doua etapă consecutivă, Petre a fost lăsat pe bancă pe parcursul întregii partide. Cu atacantul român pe margine, Cosenza a remizat cu Lecce, scor 1-1, după golurile lui Gliozzi și Coda.

Adrian Petre, început dificil la Cosenza

Petre a fost rezervă și etapa precedentă, în meciul Cosenzei cu Reggina, scor 0-0. Singurele minute ale atacantului român în tricoul celor de la Cosenza au venit în meciul cu Cittadella (1-1) din 17 octombrie, atunci când Petre a rezistat pe teren 45 de minute. Precum i s-a întâmplat de multe ori la FCSB, Petre a fost schimbat la pauză.

Chiar și așa, atacantul care aparține de FCSB a fost selectat de selecționerul Adrian Mutu pe lista preliminară a stranierilor pentru meciul României U21 cu Danemarca.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Rangers - Livingston 2-0 » Ianis Hagi i-a impresionat din nou pe scoțieni: „Viziune extraordinară!” » Cum s-a descurcat