INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AJAX - EMMEN 5-0

VIDEO Cu Răzvan Marin integralist, Ajax a făcut show pe teren propriu: 5-0 cu Emmen

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 21:40

Răzvan Marin, 23 de ani, a fost integralist în victoria lui Ajax, 5-0 cu FC Emmen, în a doua etapă din Olanda.

Ajax - FC Emmen 5-0

Au marcat: van de Beek 27', Ziyech 47', Tadic 67', Huntelaar 81', 88'

Vezi AICI VIDEO

Click AICI pentru live + statistici

Vezi AICI clasamentul din Olanda

Ajax, cu Răzvan Marin 90 de minute pe teren, nu a avut nicio problemă în a se impune pe teren propriu și a obține prima victorie din acest sezon.

Ajax a avut 1-0 la pauză, grație golului lui Van de Beek, din minutul 27. După pauză, elevii lui Ten Hag au marcat de 4 ori, prin Ziyech, Tadic și Huntelaar, care a reușit o dublă.

După 2 etape, Ajax are 4 puncte și un golaveraj 7-2, fiind lider provizoriu.

Ajax va evolua marți cu PAOK Salonic, de la ora 21:30, în manșa secundă a turului III preliminar al Ligii Campionilor. În tur, scorul a fost 2-2.

Echipele de start

Ajax: Onana - Mazraoui, Veltman, Martinez, Tagliafico - R.Marin, Blind, Beek - Ziyech, Tadic, Neres
Rezerve: Varela, Scherpen, Schuurs, Alvarez, Huntelaar, Promes, Magallan, Dolberg, Dest, De Wit
Antrenor: Erik Ten Hag

FC Emmen: Telgenkamp -  Burnet, Veendorp, Bakker, Bijl- Ugrinic, Chacon - Laursen, Leeuw, Arias - Kolar
Rezerve: Van der Lei, Beste, Bos, de Vos, Jalving, Marinus, Payne, Sopic, Tarashaj
Antrenor: Dick Lukkien

Stadion: Johan Cruijff Arena

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!