INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AJAX - GRONINGEN

AJAX - GRONINGEN 2-0 // VIDEO Ajax câștigă în ultimul sfert de oră, cu Răzvan Marin doar rezervă

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 septembrie 2019 19:07

Ajax și Groningen s-au duelat în etapa a opta din prima ligă olandeză, iar echipa lui Răzvan Marin (23 de ani) s-a impus cu scorul de 2-0, în ultimele 15 minute ale partidei.

Cu Răzvan Marin doar rezervă în acest meci, Ajax a învins-o pe Groningen cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Martinez și Huntelaar, în minutele 75, respectiv 80.

În urma acestui rezultat, Ajax rămâne lider în Olanda, având un avans de trei puncte față de echipa de pe locul secund, PSV, care are cu un meci mai puțin.

De cealaltă parte, Groningen este pe locul 14, cu doar 7 puncte, după cele opt meciuri disputate.

Ajax - Groningen 2-0

ECHIPELE DE START:

Ajax: Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – Promes, Martinez – Ziyech, van de Beek, Neres – Tadic
Rezerve: Varela, Kotarski, Schuurs, Alvarez, Huntelaar, De Jong, Marin, Lang, Dest
Antrenor: Erik ten Hag

Groningen: Padt – Zeefuik, Wierik, Itakura, Hintum – Messaoudi, Matusiwa – Hrustic, Lundqvist, Warmerdam – Benschop
Rezerve: Hoekstra, van Duin, Schreck, Asoro, Hankouri, Gudmundsson, Strunck, Absalem, van Kaam, Dallinga, Sopacua, Postema
Antrenor: Danny Buijs

Arbitru: Björn Kuipers
Stadion: Johan Cruyff Arena (Amsterdam)

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”