INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AJAX - HEERENVEEN

AJAX - HEERENVEEN 4-1 // Răzvan Marin a jucat 10 minute în victoria „lăncierilor”

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 septembrie 2019 17:18

Ajax, cu Răzvan Marin (23 de ani) introdus pe teren în minutul 80, a trecut de Heerenveen, scor 4-1.

Răzvan Marin a fost lăsat pe banca de rezerve de antrenorul Erik ten Hag pentru a treia oară la rând, după meciul cu APOEL din preliminariile Ligii și cel cu Sparta Rotterdam din campionat.

A fost introdus pe teren în minutul 80, în locul mexicanului Edson Alvarez, la scorul de 4-1. Colegii lui rezolvaseră deja jocul. Pentru „lăncieri” au marcat Tadic (14), Tagliafico (45+ 2 și 58, și Schuurs. Reușita oaspeților i-a aparținut lui Odgaard, în minutul 22.

Ajax acumulează 13 puncte și revine pe prima treaptă a clasamentului din Olanda. Poate fi egalată de PSV, care are însă un golaveraj mai slab.

FINAL » Ajax - Heerenveen 4-1

Au marcat: Tadic '14, Tagliafico '45+2 '58, Schuurs '52 / Odgaard '22

Echipele de start

Ajax: Onana - Veltman, Schuurs, Blind, Tagliafico - Alvarez, Promes, Martinez - Ziyech, Huntelaar, Tadic
Rezerve: Kotarsky, Varela - De Jong, Dest, Labyad, Lang, R. Marin, Neres, Pierie, L. Traore
Antrenor: Erik ten Hag

Heerenveen: Hahn - Floranus, Dresevic, Botman, Woudenberg - Kongolo, Faik, Verrman - Van Bergen, Odgaard, Ejuke
Rezerve: Doornbusch, Bednarek - Akujobi, Brujin, Dreyer, Halilovic, Hoegh, Skovgaard, Van der Heide, Van Rhijn
Antrenor: Johnny Jansen

Arbitru: Allard Lindhout

Cele mai spectaculoase goluri din Ajax - Heerenveen

Vezi și:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!