INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAZAKHSTAN

Aktobe se chinuie să prindă cupele europene! Echipa lui Andone a remizat cu ultima echipă din play-off

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2015 17:00

Aktobe nu mai are nici o șansă la titlu. Nici azi n-a reușit să cîștige, deși a întîlnit ultima echipă din play-off, Atyrau.

Echipa lui Ioan Andone a terminat la egalitate în deplasare, scor 1-1. Dimitrenko a deschis scorul pentru Aktobe în minutul 14, iar în minutul 28 Diakhate a egalat în minutul 28.

După 30 de meciuri Aktobe e pe locul 3, cu 32 de puncte. Astana e pe 2 cu 34 de puncte, dar cu două meciuri mai puțin.

Almaty e lider, cu 39 de puncte și cu un meci mai puțin decît formația lui Andone.