INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL-HILAL - ABHA CLUB 4-2

AL-HILAL - ABHA CLUB 4-2 // VIDEO Răzvan Lucescu, victorie SPECTACULOASĂ la primul meci de campionat

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 august 2019 22:18

Al-Hilal, formația antrenată de Răzvan Lucescu (50 de ani), a obținut un succes categoric la primul meci din noul campionat.

Saudiții au trecut cu 4-2 de Abha Club, într-un meci în care francezul Bafetimbi Gomis a fost MVP, marcând o „dublă”.

Trupa românului, care venea după înfrângerea cu Al Ahli din Liga Campionilor Asiei, 0-1, a făcut o primă repriză solidă, intrând la cabine în avantaj, 2-1, ambele reușite ale lui Al-Hilal aparținându-i vedetei Gomis.

Sebastian Giovinco (32 de ani), un alt jucător cu un CV demn de invidiat, a majorat avantajul lui Al-Hilal în minutul 63, cu o execuție superbă.

Ultimele 10 minute au fost extrem de spectaculoase: Abha Club s-a apropiat periculos, marcând golul doi prin Bguir, din penalty, însă trupa lui Răzvan Lucescu a închis definitiv meciul în minutul 85, după reușita lui Khribin

Pentru Al-Hilal urmează duelul din deplasare cu Al-Ittihad, contând pentru Liga Campionilor Asiei. Partida va avea loc pe 27 august, de la ora 20:45.

Vezi și:

Cristian Chivu va fi coleg cu Andrea Pirlo, Luca Toni și Walter Samuel » Numele uriașe acceptate în 2019 la școala de antrenori de la Coverciano

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!