INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL HILAL

Al Hilal e din nou lider » Răzvan Lucescu a mutat perfect: a introdus un jucător care a decis meciul la prima atingere!

Articol de - Publicat sambata, 11 ianuarie 2020 21:29

Răzvan Lucescu și Al-Hilal au învins cu 3-1 acasă pe Al-Wehda, într-un meci condus de Ovidiu Hațegan, trecând pe locul 1 în clasament.

Al-Shehri a intrat în minutul 70, la 1-1, și a înscris imediat, la un corner.

Ce suferință pentru Răzvan Lucescu! Și inspirație! Într-un meci extrem de dificil, condus de „tripleta” Hațegan - Șovre - Gheorghe, Al-Hilal a câștigat cu 3-1 acasă în fața lui Al-Wehda (locul 5). Profitând de egalul lui Al-Nasr, echipa albastră devine lider, având și o restanță de jucat.

Oaspeții au deschis rapid scorul (9), dar Gomis a egalat (31) după un penalty dictat de Hațegan cu ajutorul VAR la faultul asupra lui Giovinco.

În minutul 70, la 1-1, Lucescu a făcut schimbarea care a decis partida: l-a introdus pe Al-Shehri, care a înscris imediat, în urma unui corner. La prima atingere. Șapte minute mai târziu, Gomis a reușit „dubla”: 3-1.

După 13 meciuri, Al Hilal are 30 de puncte, la egalitate cu Al Nasr. Echipa lui Lucescu are un meci în minus.

Adrian Mutu și-a anunțat plecarea de la Al Wahda U23 » Mesaj special pentru șeic: „Vreau să-i mulțumesc Înălțimii Sale”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!