STRANIERI  ·  AL SADD - AL HILAL 1-4

AL SADD - AL HILAL 1-4 // Xavi, nervos după înfrângerea dură în fața lui Răzvan Lucescu: „Am fost echipa mai bună! Nu renunțăm la luptă”

Marti, 01 Octombrie

Xavi, antrenorul lui Al Sadd, s-a declarat nemulțumit de înfrângerea cu Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, 1-4, în turul semifinalelor Ligii Campionilor Asiei.

„Sunt foarte dezamăgit! Am fost echipa mai bună până când a fost eliminat Hassan Abdelkarim (n.r. în minutul 35) și a trebuit să jucăm în zece! Din punctul meu de vedere au fost două meciuri. Unul până la eliminare, altul după. A fost greu să atacăm și să ne apărăm în zece oameni și am suferit o înfrângere dură.

E un rezultat prost, dar nu vom renunța în retur. Încă nu e terminat totul. Poate că ei vor fi în situația în care am fost noi azi. Mai sunt 90 de minute și vom face tot ce putem pentru a câștiga.

Nu mă așteptam la acest scenariu pentru că am fost echipa mai bună. Am încredere în jucătorii mei, mai ales că în prima jumătate de oră ne-am creat multe ocazii.  Nu vreau să vorbesc despre deciziile arbitrilor”, a declarat Xavi, conform site-ul clubului Al Sadd.

Returul e programat acasă la Al Hilal, pe 22 octombrie.

Vezi și:

VIDEO » Răzvan Lucescu, împărat în Asia! L-a umilit pe Xavi și este la un pas de finala Ligii Campionilor

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Cine ar fi suspectul eliberat în cazul morții pădurarului din Maramureș! Este milionar în euro și are rude în funcții importante