INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GAZIANTEP

VIDEO Maxim, de neoprit în Turcia » Gol și assist în ultimul meci

Alexandru Maxim

Articol de GSP - Publicat joi, 22 decembrie 2022 18:39 / Actualizat joi, 22 decembrie 2022 19:27

Alexandru Maxim (32 de ani) a reușit un gol și un assist pentru Gaziantep în „16-imile” Cupei Turciei, scor 3-1 cu Boluspor.

Maxim a deschis scorul în minutul 42, din penalty. A executat în partea dreaptă și a transformat fără emoții.

Maxim, gol și assist pentru Gaziantep

Gaziantep și-a majorat avantajul în minutul 66. Ersoy a marcat din pasa lui Maxim, MVP-ul echipei turce. Boluspor a reintrat în joc pe final, prin golul lui Bregu din minutul 87.

Lazar Markovic a marcat pentru Gaziantep în prelungiri și a liniștit apele pentru echipa lui Alexandru Maxim.

Pe perioada Campionatului Mondial, Gaziantep a jucat două meciuri amicale, 1-0 cu Konyaspor și 1-2 cu Hatayspor. Maxim a marcat singurul gol din primul meci.

În campionatul Turciei, Alex are 3 goluri și 5 pase decisive în 13 etape jucate din acest sezon. În Cupa Turciei are o reușită și un assist în două partide. Următorul meci al lui Gaziantep este chiar în ziua de Crăciun, pe 25 decembrie. Echipa lui Alex Maxim primește vizita lui Beșiktaș.

Pițurcă nu înțelege ce se întâmplă la FCSB: „Un jucător ca el să nu joace? E de râsul curcilor” + „Dacă Becali îl tratează așa, nu ia nimic pe el”
FCSB

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”