INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Mitriță, gol senzațional în poarta lui Ospina » A sărit direct în brațele lui Șumudică! Dar pentru Al-Raed a urmat dezastrul

Alexandru Mitriță (27 de ani) a deschis scorul cu un șut superb în meciul pe care Al-Raed l-a pierdut în fața lui Al Nasr, scor 1-3, în runda cu numărul 9 a primei ligi din Arabia Saudită.

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 decembrie 2022 19:02 / Actualizat vineri, 16 decembrie 2022 19:07

Al-Raed, formația antrenată de Marius Șumudică, nu a făcut față milionarilor de la Al Nasr, cei care au forțat transferul lui Cristiano Ronaldo în această iarnă.

Planul lui Infantino, distrus de un nume mare: „Jucătorii sunt tratați ca niște vite! Cluburile trebuie să boicoteze noua invenție”
PROTEST

Alexandru Mitriță, gol spectaculos pentru formația lui Marius Șumudică

Al-Raed a început bine și a deschis scorul în minutul 28. Alexandru Mitriță a preluat o minge la 20 de metri de poartă, a evitat un adversar apoi a tras tare, la colțul lung. Imediat după gol, fosta extremă de la CS Universitatea Craiova a sărit în brațele lui Șumudică. În poarta adversă s-a aflat David Ospina, goalkeeper trecut pe la Nice, Arsenal și Napoli.

În tabăra antrenorului român au mai fost titulari portarul Silviu Lung Jr. și Damjan Djokovic, fostul mijlocaș al lui CFR Cluj. Al-Raed nu a rezistat iureșului declanșat de Al Nasr.

Vincent Aboubakar a egalat în prelungirile primei reprize, iar Anderson Talisca a semnat un „hattrick” după pauză.

Formația pregătită de Marius Șumudică a pierdut al patrulea meci consecutiv în prima ligă a Arabiei Saudite și ocupă locul 11, cu 9 puncte obținute în 9 runde. Al Nasr a egalat liderul Al Shabab, ambele cu câte 22 de puncte,

FOTO Cel mai popular star porno al planetei a mers în Qatar pentru a-l susține pe Messi: „Sincer? Voiam să țin cu brazilienii”