INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Alexandru Mitriță, gol senzațional la debutul pentru Al Ahli! A avut nevoie de 11 minute pentru a-i cuceri pe arabi

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020 00:13 / Actualizat vineri, 23 octombrie 2020 00:15

Alexandru Mitriță (25 de ani) a marcat unicul gol al partidei dintre Al Ahli și Al Wehda, din runda secundă a primei ligi din Arabia Saudită.

Alexandru Mitriță a debutat astăzi pentru noua formație, acolo unde a fost împrumutat de New York City. Internațional român a fost introdus pe teren în minutul 62, în locul lui Algeed, iar în minutul 73 a tranșat soarta partidei.

Mitriță a făcut o preluare inteligentă, și-a ridicat mingea la marginea careului de 16 metri, apoi a șutat puternic, din voleu, la colțul scurt. Balonul a lovit și bara înainte de a intra în plasă.

VIDEO. Golul marcat de Mitriță în Al Ahli - Al Wehda

Al Ahli are un start perfect de sezon în Arabia Saudită, cu două victorii în primele două etape.

Gică Hagi a sunat în direct și i-a transmis un mesaj lui Dan Petrescu: „Ești cel mai bun, Dane! Ne faci pe toți mândri, ne arăți că se poate” + Ce a spus „Regele” despre Ianis

Veste bună pentru Mirel Rădoi! Un om de bază al naționalei debutează astăzi în grupele unei cupe europene