INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

FOTO+VIDEO Meciul lui Hanca, Ghiță și Rîpă, întrerupt de ultrași » Ex-dinamovistul, decisiv la reușita lui Rivaldinho, spre bucuria soției

Andreea Hanca / Captură Twitter +45   FOTO
Andreea Hanca / Captură Twitter

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 martie 2022 18:58 / Actualizat duminica, 13 martie 2022 19:33

Cracovia - Pogon Szczecin, duel din prima ligă a Poloniei, a provocat un conflict de amploare între ultrașii celor două echipe. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, gazdele reușind să înscrie prin Rivaldinho, din pasa lui Sergiu Hanca.

Meciul a fost întrerupt în minutul 75 din cauza unor incidente între taberele de suporteri. Ultrașii gazdelor au rupt gardul care-i proteja pe fanii oaspeților și a fost nevoie de intervenția poliției pentru calmarea spiritelor.

La reluare, jocul s-a aprins în prelungiri. Oaspeții au deschis scorul (90+2), dar Cracovia a egalat, trei minute mai târziu: a înscris Rivaldinho (de-abia intrat), la assistul lui Sergiu Hanca. Moment în care Andreea, soția lui Hanca, s-a dezlănțuit în tribună, camerele televiziunii ce transmitea partida fiind îndreptate către ea.

Sergiu și Andreea Hanca
Sursă foto: Orange Sport
Sergiu și Andreea Hanca
+40 FOTO

Hanca, Ghiță și Râpă, integraliști la Cracovia 

Sergiu Hanca, Virgil Ghiță și Cornel Râpă au fost integraliști pentru Cracovia, în egalul cu Pogon Szczecin, scor 1-1, din etapa #25 a campionatului Poloniei. Hanca a fost căpitan, iar Ghiță a jucat primul meci pentru Cracovia în fața propriilor spectatori, după transferul de la Farul Constanța

Sergiu Hanca a reușit o pasă decisivă pentru Cracovia, care a egalat în minutul 90+5. Marcatorul a fost Rivaldinho, fostul fotbalist de la Dinamo și Viitorul (actuala Farul). Echipa celor 3 români a urcat pe locul 9 în campionatul Poloniei, cu 32 de puncte după 25 de meciuri jucate.

VIDEO Andreea Hanca, mereu activă la meciurile soțului său

Citește și alte știri din fotbalul internațional: 

Ce fac stranierii în acest week-end » George Pușcaș, gol în Serie B!

Iureș în Turcia! Galatasaray a cerut amânarea derby-ului cu Beșiktaș: „Vreți haos?!”

Citește și:
Viorel Păunescu, apariție rară în public » Cum arată la 90 de ani
Superliga
Viorel Păunescu, apariție rară în public » Cum arată la 90 de ani
A râs de față cu toată lumea de Bîrligea: „Uite-l pe Daniel, e Statuia Libertății” / „Ce panaramă ești” » Clipul a fost șters, dar avem imaginile
Nationala
A râs de față cu toată lumea de Bîrligea: „Uite-l pe Daniel, e Statuia Libertății” / „Ce panaramă ești” » Clipul a fost șters, dar avem imaginile
Universitatea Craiova și-a anunțat noul antrenor » A fost „principal” doar în Liga a 2-a
Superliga
Universitatea Craiova și-a anunțat noul antrenor » A fost „principal” doar în Liga a 2-a
Mașina care „sperie copiii de la o stradă distanță” va fi lansată la finalul lunii! Au apărut primele imagini
Noutati auto
Mașina care „sperie copiii de la o stradă distanță” va fi lansată la finalul lunii! Au apărut primele imagini
EXCLUSIV ANAF intră în forță peste maneliști. Schema prin care fentează Fiscul
Profit.ro
EXCLUSIV ANAF intră în forță peste maneliști. Schema prin care fentează Fiscul
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cum a plecat Daniel Bîrligea de la Sibiu, după amenințările lui Becali » A părăsit stadionul împreună cu cel cu care s-a certat!

Un fost golgeter al Rapidului crede că ”sezonul ăsta chiar cred că sunt principalii favoriți la titlu. Iar Gâlcă e atuul lor cel mai puternic”


Comentarii (1)
ionescugeorge77
ionescugeorge77  •  14 Martie 2022, 05:01

...o familie fericita ...

Vezi toate comentariile (1)
Comentează