INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AS ROMA - GENOA 3-2

AS ROMA - GENOA 3-2 // VIDEO Nicio șansă pentru Ionuț Radu pe Olimpico » Românul a încasat 3 goluri și de la AS Roma

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 decembrie 2018 23:39

Ionuț Radu face ce face și încasează din nou trei goluri într-un meci din Serie A. Cu românul în poartă, Genoa a pierdut în deplasare cu AS Roma, 3-2, dar românul nu a greșit la niciun gol.

Echipa lui Radu a debutat solid în meci și a deschis scorul prin Piatek, în minutul 17.

Fazio a egalat pentru Roma în minutul 31, în urma unei faze fixe, dar Genoa a preluat din nou conducerea două minute mai târziu, prin Hiljemark.

Egalitatea a fost restabilită în minutul 45, prin Kluivert, cel care a punctat cu o execuție plasată după pasa lui Kolarov.

Roma a dat lovitura decisivă în minutul 59. Kluivert a așezat perfect mingea pentru Cristante, acesta marcând cu o execuție puternică, la care Ionuț Radu nu a putut face nimic.

Genoa e pe locul 16 în Serie A, cu doar 16 puncte, și trece printr-un moment dificil: nu are nicio victorie în ultimele 5 partide din campionat. AS Roma e pe locul 6, cu 24 de puncte.

VIDEO cu golurile partidei

Vezi și: VIDEO Gol după gol pentru Keșeru în Bulgaria » Vârful naționalei se apropie de o bornă URIAȘĂ!