INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BEȘIKTAȘ - GAZIANTEP 3-0

Beșiktaș - Gaziantep 3-0 // VIDEO Echipa lui Marius Șumudică, învinsă la scor de neprezentare!

Marius Șumudică, antrenor Gaziantep

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 februarie 2020 12:46

Beșiktaș a învins-o pe Gaziantep, scor 3-0 (Yilmaz '52 - pen., Boateng '70, Lens '90+5), într-un meci din etapa cu numărul 21 din Turcia.

După 5-1 cu liderul Sivasspor, Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică - la care evoluează Alin Toșca, Junior Morais și Alexandru Maxim - nu s-a descurcat la fel de bine în fața lui Beșiktaș.

După primele 45 de minute, tabela a rămas neschimbată, însă gazdele și-au arătat colții în actul secund. Yilmaz a deschis scorul din penalty (52), Boateng a punctat superb cu călcâiul din 6 metri (70), iar Lens a înscris ultimul gol al partidei disputate pe „Vodafone Park” în prelungiri, cu o lovitură de cap din apropierea punctului cu var.

Gaziantep este pe locul 9 în Turcia, cu 27 de puncte acumulate, în timp ce Beșiktaș ocupă poziția a 7-a (36 de puncte).

FINAL » Beșiktaș - Gaziantep 3-0

Echipele de start

Beșiktaș: Karius - Gokhan, Ruiz, Vida, Caner - Diaby, Ljajic, Elneny, Atiba, N'Koudou - Burak
Rezerve: Utku, Roco, Umut, Guven, Boyd, Necip, Lens, Ridvan, Kartal, Boateng
Antrenor: Sergen Yalcin

Gaziantep: Guvenc - Ceylan, Olkowski, Toșca, Biyik, Morais - Vural, Maxim, A. Sousa - Kayode, Demir
Rezerve: Haydar, Pawlowski, Kubilay, Chibsah, Diarra, Ulaș, Erdem, Kenan, Twumasi, Furkan
Antrenor: Marius Șumudică

Mircea Lucescu, la un pas de Beșiktaș! Turcii au făcut anunțul: „Va semna foarte curând!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional