INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Bogdan Stancu a revenit cu gol după accidentare! Genclerbirligi, emoții pentru rămânerea în prima ligă din Turcia

Bogdan Stancu (32 de ani) a marcat golul victoriei lui Genclerbirligi, 2-1 în deplasarea de la Alanyaspor.

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 aprilie 2021 19:30 / Actualizat duminica, 04 aprilie 2021 19:30

Bogdan Stancu a revenit după o accidentare care l-a făcut să rateze 6 meciuri. Astăzi, „Motanul” a fost trimis pe teren în minutul 69, în locul brazilianului Sandro Lima și a ieșit rapid la rampă. În minutul 82, la finalul unei acțiuni prelungite de atac, Stancu a reluat imparabil, cu capul, din 7 metri.

VIDEO Golul marcat de Stancu, în Alanyaspor - Genclerbirligi

Genclerbirligi, emoții pentru salvarea de la retrogradare

Genclerbirligi are 3 victorii consecutive în Superliga turcă, cea mai lungă serie din acest moment, dar ocupă în continuare un loc retrogradabil. E pe 19, cu 30 de puncte, două mai puțin decât primele echipe de deasupra liniei, Kasimpasa, Ankaragucu și Yeni Malatyaspor.

Clasamentul actualizat din Superliga turcă

Adrian Ursea, antrenorul momentului în Ligue 1! Serie fantastică pentru Nice

Super Boloni! Din prăpastie, direct în vârf: cea mai mare victorie la Panathinaikos!