INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Boloni urcă pe locul 2 în Belgia » Antwerp, rezultat mare în fața unei formații cu lot de 3 ori mai valoros

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 noiembrie 2018 18:17

Antwerp, formația antrenată de Ladislau Boloni, a terminat la egalitate în deplasarea de la Gent, scor 0-0, și a urcat pentru moment pe poziția secundă în Belgia.

Boloni continuă parcusul impresionant din actualul sezon, egalul alb de astăzi fiind al treilea meci consecutiv fără gol primit.

Antwerp le-a permis adversarilor să trimită doar două șuturi pe spațiul porții în 90 de minute, unul dintre ele venind însă în primul minut de prelungire, din penaalty. Odjidja-Ofoe a vrut să trimită în plasa laterală, dar a fost ghicit de turcul Sinan Bolat, care a deviat mingea în bară.

63.000.000 €este valoarea lotului lui Gent. Formația lui Boloni este cotată doar la 23 de milioane

Antwerp ocupă poziția secundă în Belgia, la 3 puncte în spatele liderului Genk. Adversara de astăzi, Gent, este pe locul 6, ultimul care asigură accederea în play-off.

Vezi și: VIDEO Ce BOMBĂ! Iasmin Latovlevici a reușit golul sezonului în Turcia, într-un meci de-a dreptul nebun

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”