Comentarii (57)
bando_
bando_  •  18 Aprilie 2021, 00:21
Postat de the.king pe 18 Aprilie 2021, 00:05

Cu ce e de vina D Aversa cand Kurtik rateaza singur din doi metrii si apoi se apara lamentabil si-si lasa adversarul direct sa treaga la poarta in prelungiri, sau ca Mihaila in loc sa paseze coechipierilor liberi din careu trage super prost din unghi ratand sansa unei victorii in extremis. Asa a dat gol Calliari la contra atacul ce a urmat! Aia e din vara Man titular la Milan iar Mihaila inapoi la Craiova *** ***, ***

Cu ce e de vina D'aversa? Îți spun eu. Nu am urmărit meciul ca nu pierd vremea cu asa ceva, dar am mai aruncat un ochi pe FlashScore, iar când am văzut în min 72 acele schimbări eram ferm convins ca cel puțin ii egalează Cagliari. Dacă urmărești puțin istoria meciurilor de cand e Man acolo, o sa observi ca în majoritatea meciurilor cei de la Parma au făcut o prima repriza bună. Strategia falimentara a lui D'aversa abia aici urmează, când în repriza secunda face acele deja obișnuite schimbări betonand apărarea și sperând sa apere rezultatul. Problema e ca tocmai apărarea e punctul slab al acestei echipe. Atâta timp cât tine echipa sus e totul ok, reușind sa tina și adversarul departe de propria poarta.

samerx
samerx  •  18 Aprilie 2021, 00:19

5 ( cinci în cinci ore). *** Sigur! :))

ali.bec
ali.bec  •  18 Aprilie 2021, 00:11
Postat de fuller pe 17 Aprilie 2021, 23:55

Antrenorul lui Parma pare total incompetent... A incasat intotdeauna goluri la final de meci, si inca nu a invatat nimic, ca sa adapteze strategia de joc. Dan Petrescu i-ar da clasa in aceasta privinta. E intr-adevar incredibil sa dai trei goluri, sa conduci atata timp, si sa lasi adversarii sa dea doua goluri in ultimile 2-3 minute. E clar vina organizarii jocului.

Un joc-școala (vorba cărturarului) pentru ... Radoi.

the.king
the.king  •  18 Aprilie 2021, 00:05

kyil
kyil  •  18 Aprilie 2021, 00:03
Postat de rocky5 pe 17 Aprilie 2021, 23:48

Ai avut dreptate! Răzvan i-a incurcat decisiv! Retrogradarea e pecetluită!

A jucat neasteptat de bine Razvanel . Bravo lui. Felicitari. El a fost dirijoru,nu Radja ,cu toate ca si belgianu a depus mult efort. Super Godin la cei 35 de ani ai lui,pereiro,super gol. Are si Cagliari jucatori buni buni. Nu inteleg cum de echipele astea sunta retrogradare si alde spezia si benevento nu.. ah ba da..nu au portari si aparare. Mihaila din unghi eram sigur ca da la poarta.Le a cam mancat meciu. Pe banda nu cobora in aparare,in atac nu pasa.... Acu nah. La ce aparare si ce portar are parma...si 4 goluri daca dau,dadeau,tot nu castiga/castigau Sepe ala e un fel de ducan. Pacat. Pacat de jucatorii se atac.

106801868092580
Gheorghe Bilciurescu  •  18 Aprilie 2021, 00:00

ERA DE AȘTEPTAT. CU ASEMENEA APĂRARE NU POȚI EMITE PRETENȚII MULTE.!!!!!!

Gheorghe Bilciurescu  •  17 Aprilie 2021, 23:56

CE SE INTĂMPLĂ LA PARMA ESTE DE RĂSUL CURCILOR APĂRARE DE NOTA 2 ,DAI 3 GOLURI IN DEPLASARE ȘI PIERZI CU 4-3 .!!!!!!!!!!

fuller
fuller  •  17 Aprilie 2021, 23:55

craftiet
craftiet  •  17 Aprilie 2021, 23:53

sincer,nici cagliari nu sta foarte bine in privinta asta,mai sunt 7 etape pentru cagliari,au 2 puncte mai putin decat torino aka primul loc care nu retrogradeaza,dar torino are 2 meciuri mai putin,daca din alea 2 meciuri face torino cel putin 4 puncte este gata si cagliari.

rocky5
rocky5  •  17 Aprilie 2021, 23:48
Postat de kyil pe 16 Aprilie 2021, 20:22

Ar fi mai bine sa joace 4 4 2 . Brugman ala nu mi place deloc. Man si Mihaila cu Cornelius si Pelle dau cel mai bun randament in atac. Gol oricum primesc ,cu bani si busi. Osorio si Pezella sunt ok zic eu. Si Conti e ok. Au portar foarte slab. Eu cred ca i bate Cagliari daca Pavoletti si Radja sunt in forma. A, si sa nu i incurce Razvanel