INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Calificare spectaculoasă pentru echipa lui Răzvan Lucescu în "sferturile" Cupei, după ce pierduse în tur

Articol de GSP - Publicat marti, 22 ianuarie 2019 21:21

PAOK s-a calificat în sferturile de finală din Cupa Greciei după ce a eliminat-o pe Panachaiki Patras, scor 6-2 la general.

Ocupanta locului 8 din Liga a 2-a se impusese în meciul tur, 2-1, însă echipa lui Răzvan Lucescu și-a demolat adversarul la retur, 5-0.

Matos (5), Jaba (37, 54), Limnios (46) și Misici (67) au marcat pentru PAOK. Alin Toșca a fost rezervă neutilizată la acest meci.

PAOK traversează un moment excelent și în campionat, unde este pe primul loc după 16 etape. A adunat 44 de puncte și are un avans de 8 puncte față de Olympiakos.