INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EUROPA

Ce au făcut stranierii în week-end » Răzvan Lucescu, remiză în derby-ul cu Olympiakos + Ionuț Radu, fără greșeală în Ligue 1

Articol de - Publicat luni, 06 februarie 2023 00:15 / Actualizat luni, 06 februarie 2023 00:17

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din week-end-ul 4-5 februarie au putut fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro.

Ciprian Tătărușanu, eșec în „Derby della Madonnina”

Ciprian Tătărușanu (36 de ani) a fost integralist la AC Milan în derby-ul cu Inter din runda cu numărul 21 de Serie A, câștigat de nerazzurri cu 1-0.

Inter - AC Milan 1-0 » Ciprian Tătărușanu, învins în Derby della Madonnina
Inter - Milan

Start cu probleme în PAOK - Olympiakos

PAOK, formația pregătită de Răzvan Lucescu în Grecia, a remizat cu Olympiakos, campioana en-titre, scor 0-0. Startul a întârziat 19 minute din cauza unor mesaje afișate în tribune.

Scene ca în Liga 1 în derby-ul lui Răzvan Lucescu din Grecia » De ce au fost trimise echipele la vestiare
PAOK - OLYMPIAKOS

PAOK și Olympiakos sunt la egalitate de puncte, pe locurile 3 și 4, cu 43 de puncte.

Ionuț Radu, meci bun în Ligue 1

Ionuț Radu a fost integralist în remiza „albă” scoasă de Auxerre în fața lui Reims, revelația sezonului din Ligue 1. Portarul român a avut patru intervenții salvatoarea.

Auxerre rămâne penultima în prima ligă franceză, cu 14 puncte, la 5 lungi de salvare.

Mihăilă vs Drăgușin, Drăguș și Pușcaș în Serie B

Parma, cu Valentin Mihăilă titular, a învins-o pe Genoa lui Radu Drăgușin, George Pușcaș și Denis Drăguș, scor 2-0, în etapa cu numărul 23 din Serie B. La oaspeți, Drăgușin a fost integralist, Pușcaș a intrat în partea secundă, iar Drăguș nu a fost folosit.

Mihăilă s-a accidentat în minutul 14 și a fost înlocuit.

Valentin Mihăilă a ieșit de pe teren în lacrimi, după doar 14 minute din duelul cu Drăgușin, Pușcaș și Drăguș!
PARMA

Reghecampf, victorie în Azerbaidjan

Neftchi Baku, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf în Azerbaidjan, a învins-o pe Sumqayit, scor 2-0, în runda 21 din prima ligă.

Neftchi e pe locul 3 în acest moment, cu 44 de puncte. Distanța față de liderul Qarabag este imposibil de remontat, 13 lungimi.

Olăroiu, victorie categorică în fața lui Isăilă

Al Sharjah, formația pregătită de Cosmin Olăroiu, s-a impus cu 4-0 pe terenul lui Bani Yas, echipa antrenată de Daniel Isăilă. Meciul a făcut parte din etapa cu numărul 15 a primei ligi din Emiratele Arabe Unite.

Al Sharjah ocupă poziția secundă, cu 31 de puncte obținute în 15 runde. Bani Yas e pe 9, cu 18 puncte.

Chiricheș, titular în Cremonese - Lecce

Vlad Chiricheș (33 de ani) a fost titular pentru Cremonese în eșecul cu Lecce, scor 0-2, din runda cu numărul 21 de Serie A.

Fundașul central român poartă o parte din vină la reușita de 0-1, semnată de Federico Baschirotto. Fundașul lui Lecce a reluat cu capul dintre apărătorii centrali. Chiricheș a fost înlocuit în minutul 74.

Ianis Hagi, rezervă la Rangers

Ianis Hagi (24 de ani) a fost rezervă la Rangers în meciul de pe teren propriu cu Ross County, scor 2-1.

Ianis a bifat o singură apariție în actuala stagiune. A jucat 19 minute în Rangers - St. Johnstone, scor 2-0.

Înfrângere pentru românii de la Pisa

Adrian Rus și Olimpiu Moruțan au fost titulari la Pisa, iar Marius Marin a fost suspendat, în meciul cu Sudtirol, 0-1. Partida a contat pentru etapa #23 din Serie B. Pisa e pe locul 8, iar oaspeții de azi sunt pe 4.

Rus a avut șansa de a marca pentru echipa sa, dar mingea trimisă de el din lovitură liberă, în minutul 60, a fost respinsă de portar în bară. Moruțan a ieșit și el în evidență prin câteva șuturi periculoase, dar nu a putut înscrie.

Rădoi, două eșecuri în două meciuri

Al Tai (locul 10 în Arabia Saudită), echipa lui Mirel Rădoi, a jucat acasă, cu Al Ittihad (locul 4), în etapa #15. Oaspeții au învins în prelungiri la al doilea meci al fostului selecționer pe banca arabilor (Coronado 90+5). Etapa trecută, Rădoi a pierdut 1-2 cu Al Shabab, tot acasă.

Scandal înaintea derby-ului lui Răzvan Lucescu din Grecia: „Vrem schimbarea lui imediată! Există un plan de a ne face rău”

• Inter - AC Milan (Tătărușanu), 21:45

„Destabilizează Florin Niță vestiarul lui Pardubice?” » Cehii i-au aflat salariul și este cel mai mare din istoria clubului!
CEHIA
Presa din Italia i-a făcut portretul lui Ciprian Tătărușanu » Ce au remarcat italienii la conturile de pe rețelele sociale ale soției portarului
RELAȚIE

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Cristi Chivu a lăsat-o fără cuvinte pe prezentatoarea matinalului: „Doamne, Doamne! Îmi tremură mâinile. Îți datorez foarte mult”