INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIVEBLOG

Ce au făcut stranierii » Chiricheș, înfrângere în fața lui Juventus. Mogoș și Nedelcearu, victorie în Serie B

Ce fac stranierii » Vlad Chiricheș, înfrângere în Serie A.

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2022 21:15 / Actualizat marti, 26 aprilie 2022 09:39

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din week-end-ul trecut au putut fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro.

Vlad Chiricheș, înfrângere în Serie A

Cu Vlad Chiricheș (32 de ani) integralist, Sassuolo a pierdut dramatic pe teren propriu în fața celor de la Juventus. Raspadori (39) și Dybala (45) au punctat până în pauză.

Moise Kean a adus victoria torinezilor cu un gol marcat în minutul 89, și Juventus își asigură locul 4, care duce direct în grupele Ligii Campionilor.

George Pușcaș și Marius Marin, înfrângere cu liderul Lecce

Cu Marius Marin integralist și Pușcaș te teren până în minutul 82, Pisa a pierdut deplasarea de la liderul Lecce, scor 0-2, în etapa #36 din Serie B..

În urma acestui rezultat, Pisa ocupă locul 5 în clasament, poziție care îi asigură locul pentru barajele de promovare în Serie A.

Mogoș și Nedelcearu, victorie în Serie B

Cu Nedelcearu integralist și Vasile Mogoș rezervă neutilizată, Crotone s-a impus acasă în fața celor de la Cremonese, scor 3-1, într-o partidă contând pentru etapa #36 din Serie B.

După acest rezultat, Crotone rămâne pe penultimul loc, cu 25 de puncte.

Răzvan Marin, integralist la Cagliari

Răzvan Marin (25 de ani) a fost integralist în înfrângerea suferită de Cagliari, în deplasare, pe terenul lui Genoa.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de gazde, înainte de finalul partidei, prin Badelj (89).

Deian Sorescu, titular la Rakow

Deian Sorescu a fost titular la Rakow, în partida jucată pe teren propriu contra celor de la Gornik Leczna, scor 2-1.

Alex Pașcanu, gol în victoria dramatică obținută de Ponferradina

Ponferradina a obținut o victorie dramatică în etapa #37 a ligii secunde din Spania, revenind de la 0-2 în minutul 89. Echipa lui Pașcanu a marcat de trei ori în minutele de prelungiri și a acontat toate punctele puse în joc în partida contra celor de la Fuenlabrada.

Pașcanu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, restabilind egalitatea la 2, în minutul 90+2. Ojeda a adus golul victoriei în minutul 9 al prelungirilor.

Pașcanu a fost integralist, în timp ce celălalt român din lot, Paul Anton, a fost doar rezervă.

În urma acestui joc, Ponferradina ocupă locul 7 în clasament, cu 57 de puncte.

Alex Băluță, eliminat la Akademia Puskas

Fehervar a remizat pe teren propriu cu Akademia Puskas, scor 2-2, într-o partidă contând pentru etapa #29 din prima ligă maghiară. Adi Rus a fost integralist la gazde, în timp ce pentru Akademia Puskas au evoluat Alex Băluță și Marius Corbu.

Băluță a fost eliminat din cauza cumulului de cartonașe, văzând al doilea galben în minutul 90+1. Corbu a intrat pe teren în minutul 71 și a fost înlocuit în prelungirile partidei.

Gazdele de la Fehervar au deschis scorul în minutul 2, dar s-au văzut egalate și mai apoi conduse, grație „dublei” reușite de Shahab Tabar. În cele din urmă, acestea au reușit să smulgă un punct în prelungiri, restabilind egalitatea în minutul 90+5.

Claudiu Bumba, gol pentru Kisvarda în campionatul Ungariei

Claudiu Bumba (28 de ani) a fost omul decisiv al celor de la Kisvarda în victoria, scor 1-0, contra celor de la Debrecen, în etapa #29 a primei ligi maghiare.

Mijlocașul a început partida în postura de titular și a marcat golul succesului pentru echipa sa, în minutul 53 al întâlnirii, de la punctul cu var. Acesta a fost înlocuit spre finalul jocului, în minutul 85.

9 goluriare Claudiu Bumba în actuala ediție de campionat, în 26 de partide

Celălalt român din lotul lui Kisvarda, fundașul Andrei Peteleu, a fost integralist.

Toșca și Maxim, integraliști la Gaziantep

Alin Toșca și Alexandru Maxim au fost integraliști la Gaziantep în remiza cu Goztepe, 1-1 (Turcia, etapa #34).

Bicfalvi a marcat pentru Ural

Eric Bicfalvi (34 de ani, mijlocaș ofensiv) a marcat pentru Ural sâmbătă, din „foarfecă”, în meciul cu UFA, scor 2-1, din etapa #26 a campionatului din Rusia. Echipa românului e la retrogradare - locul 14, cu 24 de puncte în palmares.

Alexandru Dobre, „dublă” în Ligue 2

Alexandru Dobre (23 de ani, extremă stânga) a reușit o „dublă” pentru Dijon în remiza cu Guingamp, scor 3-3, din Ligue 2. Ambele goluri ale românului au venit în prima repriză.