INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Ce start de sezon pentru Boloni în Belgia! Egal cu campioana + neînvins după primele 4 etape

Articol de - Publicat duminica, 19 august 2018 18:16

Loți Bölöni, antrenorul lui Royal Antwerp, rămâne neînvins după 4 etape în acest sezon, după 1-1 contra campioanei FC Bruegs. Echipa românului a egalat pe final prin Haroun, la unicul șut cadrat.

Loți Bölöni cerea la începutul sezonul ca Antwerp să joace acasă la fel de bine ca pe teren străin, unde echipa sa obținuse punctaj maxim, după victorii scurte, cu același scor (1-0), cu Charleroi și Mouscron.

Iar primul test adevărat pe Bosuilstadion a venit ieri, împotriva campioanei FC Bruges, care avea trei victorii din trei etape în acest campionat și o medie de trei goluri marcate pe meci.

Cadou de la portar

Trei sferturi din joc, apărarea gazdelor a rezistat, fiind surprinsă de combinația în 3 a lui Bruges în minutul 66, cu Vormer la finalizare.

Antwerp nu a renunțat și a scos o remiză norocoasă (82). Leitica a scăpat o minge în față și Haroun a înscris, la singurul șut cadrat al echipei lui Bölöni.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”