INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

Chiţu a marcat la debutul la Valenciennes!

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 iulie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 13 iulie 2013 21:01

Aurelian Chiţu, 22 de ani, a debutat cu gol pentru noua sa formaţie, Valenciennes, în primul amical al verii, 1-1 cu Zulte.

Mijlocaşul a intrat titular în meciul cu Zulte Waregem şi a reuşit să înscrie un gol cu latul în minutul 5, din pasa lui Djuric.

Internaţionalul român a mai avut o ocazie importantă de gol în minutul 17, dar portarul advers a fost pe fază. A fost înlocuit în minutul 68.

Skulason a egalat în minutul 20 pentru Zulte.

Echipe de start:
Valenciennes: Penneteau - Nery, Lala, Rose, Bong - Saez, Enza - Yamissi - Dossevi, Djuric, Chiţu - Pujol
Zulte: Bruzzese - De Fauw, Colpaert, D'Haene, Verboom, Skulason, Trajkovski, Berrier, Conté, Leye, Habibou

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring