INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANȚA

Ciprian Tătărușanu s-a accidentat în minutul 51 al partidei dintre St. Etienne și Nantes, la scorul de 0-0 » A urmat dezastrul pentru formația lui

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 noiembrie 2018 23:48

Ciprian Tătărușanu (32 de ani) s-a accidentat în minutul 51 al partidei dintre St. Etienne și Nantes, la scorul de 0-0. Formația lui a cedat în final, scor 0-3.

Titularul naționalei României a acuzat dureri la spate și a fost înlocuit cu francezul Maxime Dupe. A fost momentul psihologic al partidei, "verzii" descătușându-se în ultimele 20 de minute.

La golul de 1-0, marcat de Beric în minutul 72, Dupe are o ieșire ezitantă pe centrare și este prins într-un "tărâm al nimănui". Golul de 2-0 a venit după o lovitură liberă executată impecabil de Khazri, în minutul 84.   Tabela a fost închisă de Kolodziejczak, cu o lovitură de cap în minutul 90

Saint Etienne a urcat până pe locul 5 datorită acestei victorii, cu 26 de puncte, la egalitate cu Lille și Montpellier, echipele aflate pe locuri de Liga Campionilor. Nantes rămâne pe 10, cu 17 puncte în 15 etape.