INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Convocarea l-a motivat! Claudiu Keșeru, încă un gol în campionatul Bulgariei

Claudiu Keșeru a marcat în Beroe - Ludogorets // foto: Facebook @ Ludogorets

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 martie 2021 17:21 / Actualizat duminica, 07 martie 2021 18:20

Claudiu Keșeru (34 de ani) a deschis scorul în meciul dintre Beroe și Ludogorets 1-4, din etapa 20 a campionatului Bulgariei.

Titular pe micuța arenă din Stara Zagora, atacantul român a avut nevoie de doar 4 minute pentru a înscrie. Keșeru l-a învins pe Ganev, portarul gazdelor, cu un lob de finețe, după ce a preluat pe poziție viitoare o pasă a lui Bernhard Tekpetey.

Claudiu Keșeru, gol în Beroe - Ludogorets

Golul „vârfului” român a fost singurul din prima parte, în timp ce actul secund a văzut alte 4 reușite. Minchev a egalat pentru gazde în minutul 53, iar Manu a readus-o pe pe Ludogorets în avantaj în minutul 62. Keșeru a fost înlocuit în minutul 67, iar după ieșirea românului s-a mai marcat de două ori. Manu a reușit „dubla” în minutul 82, iar Despodov a stabilit scorul final, 1-4, în minutul 89.

Ceilalți români de la Ludogorets, fundașii centrali Dragoș Grigore și Cosmin Moți, nu au făcut parte din lot astăzi.

Claudiu Keșeru face parte din lista preliminară a stranierilor convocați de selecționerul Mirel Rădoi pentru meciurile reprezentativei României cu Macedonia de Nord, Germania și Armenia, din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022.

14 goluriîn 16 meciuri de campionat are Keșeru în acest sezon

1este locul ocupat de Ludogorets în Bulgaria. Echipa lui Keșeru are 8 puncte avans față de ȚSKA Sofia

Citește mai multe știri despre stranieri:

Ianis Hagi, campion în Scoția! Rangers, primul titlu după 10 ani, după ce Celtic s-a încurcat azi!