INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO A marcat și a avut o criză de nervi! Claudiu Keșeru, protagonistul unei faze stranii

Claudiu Keșeru, după golul marcat // foto: captură Twitter @ shumanskoo

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 august 2020 09:09 / Actualizat duminica, 30 august 2020 14:19

Claudiu Keșeru (33 de ani) a deschis scorul în meciul dintre Etar și Ludogorets (0-2), fiind desemnat „Omul meciului”.

VIDEO Claudiu Keșeru, numărul 1 în Europa League » Un gol marcat de atacantul român, ales drept cel mai frumos al sezonului!

Atacantul român a început meciul ca rezervă, fiind primul introdus pe teren, în minutul 57. Mutarea a dat roade, Keșeru deblocând tabela în minutul 79, cu un șut plasat la „rădăcina” barei din stânga.

Imediat după ce a marcat, Keșeru a avut o reacție stranie. A început să înjure, gesticulând nervos și privind spre băncile tehnice. Cel mai probabil, atacantul a fost nemulțumit de faptul că a început partida pe bancă, golul marcat reprezentând o descătușare.

Ludogorets, lider în Bulgaria

Keșeru reușește astfel să înscrie în cel de-al doilea meci consecutiv din campionat, după ce a punctat și în Cherno More - Ludogorets 1-4.

În victoria cu Etar, cuplul de fundași centrali ai lui Ludogorets a fost format din Cosmin Moți și Dragoș Grigore, ambii fiind integraliști. Ludogorets ocupă prima poziție în Bulgaria, după 4 etape.

115 goluria înscris Keșeru pentru Ludogorets, în 197 de meciuri

Alte știri despre stranieri:

Seara românilor în Europa! Alex Maxim a reușit două goluri pentru echipa lui Marius Șumudică

Reacțiile fanilor după primul gol al lui Ianis Hagi din noul sezon: „El e viitorul!” + „O să facă performanță aici”