INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Claudiu Keșeru a avut victoria în ghete, dar a trimis mult peste poartă! Ratarea românului din penalty a costat-o scump pe Ludogorets

Claudiu Keșeru, după penalty-ul ratat în Ludogorets - Tsarsko Selo 1-1 // foto: captură @ Twitter

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 octombrie 2020 23:27 / Actualizat sambata, 17 octombrie 2020 23:31

Claudiu Keșeru (33 de ani) a ratat un penalty în meciul dintre Ludogorets și Tsarsko Selo, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Ludogorets avea șansa de a urca pe prima poziție în clasamentul din Bulgaria, având nevoie de cele 3 puncte cu Tsarsko Selo, însă nu a obținut decât unul. Cu Cosmin Moți pe teren, gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin Higinio, care a înscris din penalty.

În minutul 56, Claudiu Keșeru i-a luat locul lui Higinio, iar în minutul 82 a avut șansa de a mări avantajul lui Ludogorets, care a primit o lovitură de la 11 metri după un presupus fault la Despodov. Românul a ratat însă, șutul său violent trecând mult peste poartă!

Ludogorets, egalată în ultimele minute!

Ratarea lui Keșeru s-a dovedit a fi costisitoare, întrucât oaspeții au reușit să egaleze în minutele de prelungire. Baltanov a stabilit scorul final al meciului, 1-1, în minutul 90+5.

După această remiză, Ludogorets rămâne pe locul 2 în Bulgaria, la un punct în spatele lui Lokomotiv Plovdiv.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Pușcaș, dezamăgitor în ultimul meci al lui Reading » Ce notă i-au dat englezii: „A sărit mingea prea mult din el”

Celtic - Rangers, interzis pentru Ianis! Gerrard l-a lăsat pe bancă pe Hagi, iar echipa sa a fost de neoprit

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”