INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI DE CUPĂ

Claudiu Keşeru şi Angers, în sferturile Cupei Franţei!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 februarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 02 februarie 2011 13:47

Divizionara secundă Angers, echipa la care evoluează Claudiu Keşeru, s-a calificat în sferturile de finală a Cupei Franţei, după ce a trecut de Strasbourg, cu 2-0.

SCO Angers a mai făcut un pas către îndeplinirea unuia dintre obiectivele pentru acest sezon, finala Cupei Franţei, învingînd-o pe Strasbourg prin golurile marcate de Charbonnier ('72) şi Dore ('90). Claudiu Keşeru a intrat pe teren în minutul 81, în locul autorului golului, Charbonnier, la scorul de 1-0 pentru gazde.

În sferturile competiţiei s-au mai calificat Lorient şi Reims, urmînd ca astăzi să se stabilească celelalte 5 sfertfinaliste.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”