INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

CRACOVIA - POGON SZCZECIN 2-1 // VIDEO Sergiu Hanca, gol și pasă de gol la primul meci oficial în postura de căpitan al polonezilor

CRACOVIA - POGON SZCZECIN 2-1 // Sergiu Hanca, gol la primul meci oficial în postura de căpitan al polonezilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 august 2020 18:04 / Actualizat sambata, 22 august 2020 18:15

Sergiu Hanca a fost titular la Cracovia în meciul din prima etapă, cu Pogon Szczecin, 2-1.

Fostul dinamovist a contribuit decisiv la primul gol și a adus victoria echipei sale cu reușita din minutul 63, care a închis tabela.

Oaspeții deschiseseră scorul în minutul 57 prin Fraczczak, iar Cracovia egalase prin Alvarez în minutul 59, din pasa lui Sergiu Hanca. Atacantul german Marcos Alvarez a fost apoi cel care i-a oferit lui Hanca un assist.

Vezi AICI statisticile meciului!

Hanca a fost desemnat căpitanul polonezilor în acest sezon, bucurându-se de aprecierea antrenorului Michał Probierz și a colegilor.

Următorul meci al Cracoviei e pe 27 august, în Europa League, la Malmo (Suedia).

Click AICI pentru program + clasamentul din Polonia!

Mircea Lucescu nu se lasă dus de val după victoria de la debut: „Scorul putea fi mai mare, dar trebuie să stabilim o formulă de bază”