INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

Cracovia - Rakow Czestochowa 2-2 » Cracovia lui Hanca și Râpă a egalat în ultima clipă a prelungirilor

Cracovia - Rakow Czestochowa 2-2 » Cracovia lui Hanca și Râpă (foto) a egalat în ultima clipă

Articol de - Publicat sambata, 26 septembrie 2020 18:47 / Actualizat sambata, 26 septembrie 2020 19:40

Condusă cu 0-2 după un sfert de oră, Cracovia a reușit să marcheze golul remizei în minutul 90+7. Gol anulat inițial pentru ofsaid, apoi validat la semnalizarea VAR.

Cu șansă a reușit să egaleze Cracovia lui Sergiu Hanca și Cornel Râpă. Conduși cu 0-2 acasă de Rakow după primul sfert de oră (11 și 15), roș-albii au luptat până la capăt, marcând golul egalării când nimeni nu se mai aștepta. În ultimele secunde ale prelungirilor.

Filip Piszczek a reus scorul (21), la centrarea lui Hanca. Și croatul Ivan Fiolici a egalat în al 7-lea minut de extra time. Dar ce nebunie!

Asistentul a indicat ofsaid și arbitrul Piotr Lasyk a anulat inițial golul. Noroc cu VAR! Și reușita a fost într-un final validată. Corect. 2-2.

După victoria din prima etapă, Cracovia nu a mai învins pe nimeni, dar nici nu a pierdut. Patru remize consecutive.

Vezi AICI clasamentul actualizat și programul din Polonia!