INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA CHINEI

Dan Petrescu, aproape de primul trofeu din China! Echipa sa va juca finala Cupei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 octombrie 2015 17:18

După un start ezitant Dan Petrescu a început să aibă rezultate bune în China. Formația "Bursucului", Jiangsu Sainty, s-a calificat în ultimul act al Cupei.

În turul din semifinale echipa sa a cîștigat cu 2-1 pe terenul lui Shandong Luneng, iar în returul de azi s-a impus cu 2-0 grație golurilor lui Sun Ke (62) și Sammir (90).

Marius Constantin a fost titular în ambele manșe, însă azi a jucat doar 60 de minute, ieșind accidentat.

În finală Jiangsu Sainty va întîlni Shanghai Shenhua, care a eliminat-o pe Beijing Hongdeng cu scorul general de 7-3.