INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA CHINEI

Dan Petrescu şi Marius Constantin, aproape de finala Cupei Chinei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 septembrie 2015 19:09

Jiangsu Sainty, echipa pregătită de Dan Petrescu s-a impus în prima manşă a semifinalelor Cupei Chinei în deplasarea de la Shandong Luneng, scor 2-1.

Tot în formaţia tehnicianului român a jucat şi Marius Constantin, care a fost integralist.

Scorul a fost deschis în minutul 33 de oaspeţi prin Carl Christensen cu un şut de la distanţă, în timp ce Wu Xi a majorat diferenţa după o greşeală a fundaşului Dai Lin.

Golul de onoare al lui Shandong Luneng a fost înscris de Aloisio în prelungirile partidei.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”