INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Dan Petrescu şi Marius Constantin au cîştigat în China » Cristi Tănase a jucat doar 8 minute şi echipa sa a făcut egal

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 august 2015 19:08

Jiangsu Guoxin-Sainty, antrenată de Dan Petrescu şi la care Marius Constantin a fost integralist, a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Shanghai Shenxin, într-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Chinei, scor 1-0.

Golul a fost marcat de Zhang Xiaobin, în minutul 45. Jiangsu Sainty se află pe locul şase în clasament, cu 32 de puncte.

Tot în campionatul Chinei a jucat şi Cristi Tănase un meci. Dodel a evoluat pentru Tianjin Teda în ultimele 8 minute ale partidei terminate la egalitate cu Changchun Yatai, scor 2-2.