STRANIERI  ·  LITUANIA

Debut perfect pentru românii de la Zalgiris în noul sezon: Antal s-a lipit din nou la gol

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 martie 2019 21:25

Zalgiris a început cu dreptul campionatul din Lituania și s-a impus pe teren propriu cu Palanga, scor 5-1.

Liviu Antal, abia readus la vicecampioana Lituaniei, a reușit să înscrie golul de 1-1. Zalgiris primise gol în minutul 35, însă golul lui Antal din minutul 43 a restabilit egalitatea.

Românul a fost schimbat în minutul 74 cu Simkus.

Laurențiu Brănescu a fost integralist și el la Zalgiris, care ocupă primul loc după prima etapă, având cel mai bun golaveraj.

În sezonul trecut, Liviu Antal a marcat 30 de goluri pentru Zalgiris în toate competițiile, fiind și golgeterul campionatului.

A fost un fotbalist muncitor, iar acasă un familist convins. După 12 ani de căsnicie, Cristi Chivu surprinde pe toată lumea: „Tot...„