INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BRESCIA - PARMA 0-2

Dennis Man, gol pentru Parma » Execuție spectaculoasă pe terenul Bresciei

Dennis Man, gol pentru Parma FOTO: twitter.com/1913parmacalcio

Articol de GSP - Publicat luni, 12 decembrie 2022 23:45 / Actualizat marti, 13 decembrie 2022 00:13

Titularizat de antrenorul Fabio Pecchia, Dennis Man a marcat în minutul 16 la partidei Brescia - Parma, din etapa a 17-a din Serie B. Scorul final a fost 2-0 pentru oaspeți, după ce a mai înscris și Bonny (90+5).

Extrema de 24 de ani a punctat cu o execuție excelentă.

Lautaro Valenti a centrat excelent, pe jos, iar mingea a ajuns la Dennis Man. Deși avea un adversar în față, Dennis Man a șutat din prima, de la marginea careului. Mingea s-a pus perfect, iar portarul Lezzerini nu a avut nicio șansă să respingă.

Dennis Man, 4 goluri în Serie B

Transferat în ianuarie 2021, de la FCSB, Dennis Man s-a transformat într-un jucător important pentru Parma.

Internaționalul român a strâns 14 partide în acest sezon, în toate competițiile, iar după golul marcat contra Parmei a ajuns al 4 reușite.

Parma luptă pentru promovare

După 16 etape, Parma este pe locul 5, care duce în play-off-ul pentru promovare, cu 26 de puncte. Rivala Brescia este pe 7, cu 24 de puncte.

Mihăilă nu a fost în lot

Valentin Mihăilă (22 de ani) nu scapă de problemele musculare. Titularizat cu Benevento, pe 8 decembrie, mijlocașul român a fost înlocuit în minutul 26 din cauza unei noi accidentări.

Fostul mijlocaș al lui CSU Craiova a acuzat tot o leziune musculară. Mihăilă revenise la mijlocul lui noiembrie după două luni de absență din aceeași cauză. Valentin nu a prins lotul pentru meciul cu Brecia și e foarte posibil să le rateze și pe următoarele două și să reintre la anul.

James Rodriguez, „băgat în ceață” pe Tik Tok de un fotbalist român: „El cine e?”

În urmă cu 4 ani era un simplu spectator, acum e eroul Argentinei » Premoniția avută de Emiliano Martinez, după Mondialul din 2018